Avatud kalasadamate päev: 20 sadamat ootavad külastajaid üle Eesti

Laupäeval, 26. aprillil toimub üle Eesti Avatud kalasadamate päev. Sel aastal osaleb üritusel kakskümmend kalasadamat, mis asuvad riigi erinevates maakondades. Külastajatele on sadamad avatud kella 8:00-st kuni 14:00-ni, välja arvatud need sadamad, mis otsustavad pidu pikendada.

Avatud kalasadamate päeval saab vahetult tutvuda sadamate ja kalatööstusega. Külastajatel on võimalus maitsta kohalikke kalaroogi, osta värskelt püütud kala otse kaluritelt ning soetada maitsvaid kalatooteid. Igas sadamas on oma programm, mis pakub tegevusi kogu perele.

Üritusel on kohal kalateadlased ja peakokad, külastajad saavad osaleda õpitubades ja kalakohvikutes. Külaliste meelelahutuseks korraldatakse paadisõite ja kontserte, lastele aga kalapüügi õpitube, teadusteatrit ja kalapüügikoole. Nii et igaühele leidub midagi.

2025. aasta Avatud kalasadamate päeva pidulik avamine toimub Pärnus. Üritus leiab aset Jaapsi kail. Keskpäeva paiku esineb seal regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras, kes annab üle ka tunnustused kalanduse valdkonna saavutuste eest. Tõotab tulla pidulik sündmus.

Harjumaal saab 26. aprillil külastada Hara, Leppneeme ja Ristna sadamaid. Läänemaal on avatud Dirhami, Puise ja Topu sadamad. Lääne-Virumaal võtab külalisi vastu Võsu sadam, Saaremaal Läätsa sadam, Hiiumaal Kõrgessaare sadam, Võrtsjärvel aga Limnoloogia sadam ja Valma sadam. Igaüks neist pakub oma võlu.

Kõige rohkem sadamaid on avatud Pärnumaal ja Peipsi ääres. Pärnu linnas võtab külalisi vastu eelpool mainitud Jaapsi kai, maakonnas aga Kaatrikodu väikesadam, Lindi, Sauga ja Võiste sadamad. Peipsi ääres on avatud Mehikoorma, Mustvee, Räpina ja Varnja sadamad. Parema ülevaate saamiseks kasutage kaarti. Nii on lihtsam orienteeruda.

Ürituse täieliku programmiga saab tutvuda Põllumajandusministeeriumi kodulehel. Teave on saadaval ainult eesti keeles. See tasub kindlasti üle vaadata.

Soovime juhtida teie tähelepanu ka võimalusele külastada Võrtsjärve kaldal asuvat Järvemuuseumi. Siin saab näha Eestis elavaid mageveekalasid. Tegemist on Baltikumis ainulaadse muuseumiga, mis väärib kindlasti teie tähelepanu. Seda võimalust ei tasuks maha magada.

Vaadake lisaks