
Munamäe park
Pärnus on kuus riiklikult kaitstud parki. Üks neist on Munamäe park. See on vaid kümne minuti jalutuskäigu kaugusel linnarannast Vanalinna poole. Pargi kogupindala on kõigest 1,8 hektarit, nii et seda võib täitsa väikeseks pargiks pidada.
Munamäe pargi ajalugu
Munamäe parki peetakse Pärnu linna kõrgeimaks kohaks. Park on saanud oma nime Võrumaal asuva Suur Munamäe järgi – seda peetakse kõrgeimaks looduslikuks punktiks mitte ainult Eestis, vaid ka kogu Baltikumis. Eesti keeles viitabki pargi nimi “Munamäe park” otseselt mäe kujule, mis on nagu muna.
Park rajati 19. sajandil endise Merkuriuse bastioni kohale. Eelkõige on see aga huvitav oma taimede poolest. Muuhulgas kasvavad siin ka sellised Eestis haruldased liigid nagu must mänd (Pinus Nigra) ja kollane kask (Betula Alleghaniensis).
Pärnu Munamäe pargi keskel on samanimeline küngas. Selle tipus oli kunagi purskkaev, aga see pole enam ammu töös. Aja jooksul on selle metallkonstruktsioonist saanud omamoodi avangardkunsti näide ja pargi sümbol.
Pargis on laste mänguväljak ja rulapark, kus saab rulluiskude ja ruladega sõita. Aeg-ajalt toimuvad siin ekstreemspordi võistlused. Lisaks muutub Munamäe pargi ala linnapidude ajal koos Pärnu Vallikääriga laadaplatsiks, kus toimuvad igasugu meelelahutusüritused ja ajaloolised taaslavastused.
Asukoht kaardil
Teised huvitavad kohad
- Üks Pärnu põnevamaid kohti on Rannaniidu matkarada, mis asub Pärnu ranna lähedal. Rada kulgeb rannaniitude soostunud osa kohal.
- Tallinna värav on üks linna olulisemaid ajaloolisi vaatamisväärsusi. See on osa vanadest kindlustustest, mis kunagi linna ümbritsesid.
- Kui olete valmis ümbrust avastama, siis soovitame kindlasti külastada Tori põrgut. Teel sinna võite põigata ka Taali mõisa vaatama – selle peahoone on ikka tõeliselt muljetavaldav.